Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Co lepsze – rolety czy żaluzje?

Warto zadbać również o aranżację swoich okien, które można udekorować poniekąd różnymi osłonami w postaci żaluzji bądź rolet. Właśnie dzisiaj zastanowimy się nad zaletami obu tych rozwiązań, dzięki czemu będziesz mógł świadomie podjąć ostateczną decyzję i zadowolić się dokonanym wyborem. Zapraszamy do poznania różnic i podobieństw pomiędzy roletami okiennymi a żaluzjami.

Rolety dla nowoczesnych

Mówi się powszechnie, że rolety wewnętrzne stanowią jedne z modniejszych osłon na okna, które nadają się dla pomieszczeń nowoczesnych i zmodernizowanych. Poniekąd zgodzimy się z tym stwierdzeniem, ponieważ rolety mogą występować w dowolnym kształcie, odcieniu czy materiale – jednak spostrzegawczy czytelnik powiedziałby w tym momencie, że przecież żaluzje również mogą wyróżnić się tymi cechami. Owszem, dlatego skupimy się tutaj wyłącznie na różnicami pomiędzy nimi, aby wybór był dla Ciebie bardziej oczywisty. Zatem rolety posiadają naprawdę bardzo bogaty wybór materiałów, jak na przykład: materiały naturalne, tkaniny syntetyczne albo mieszane. Jednak najistotniejsza w tym wszystkim jest ich forma składania, gdzie mogą się płynnie rolować, zwijać w harmonijkę lub składać w szersze fałdy materiału. Możliwości jest wiele, a każde z nich doskonale pasuje do minimalistycznych lub ekskluzywnych wnętrz.

Użytkowanie rolet pozwala na zrezygnowanie z dodatkowych zasłon czy firan, ponieważ jest ona sama w sobie ozdobą, która może jednocześnie integrować się niezauważalnie z tłem albo postawić na wyraźne wzory i kolory, które dodadzą pomieszczeniu charakteru. Decyzja należy oczywiście do Ciebie, a rolet są na tyle uniwersalne, że nie musisz koniecznie zmienić pod nie całej koncepcji aranżacji wnętrza. Natomiast z praktycznego punktu widzenia można zdecydowanie pochwalić ich różnorodność pod względem gramatury materiału i jej dodatkowych efektów, na przykład w postaci perłowej nawierzchni, która doskonale odbija promienie słoneczne. Również pod względem czystości są dość wygodne, o ile są pokryte apreturą zabezpieczającą przed zabrudzeniami. Wówczas wystarczy lekko przetrzeć roletę szmatką, by ją lekko odświeżyć. Jeśli chodzi o porządne czyszczenie konieczne może być ich wypranie w niewielkiej temperaturze.

Żaluzje symbolem klasyki

Niegdyś produkowane były wyłącznie z aluminium, jednak jego zbyt szybkie nagrzewanie sprawiło, że materiał ten przestał być kupowany na rzecz nowocześniejszych rozwiązań w postaci drewnianych, bambusowych czy też pionowych materiałowych. Jak widać żaluzję idą wraz z duchem czasów i próbują się dostosować do wymagań klienta. Ich zastosowanie tym samym zwiększyło się i nadaj się również do pomieszczeń skromnych, jak i bardziej eleganckich, co już zależy od rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane. W przypadku drewna trzeba pamiętać także o prawidłowej impregnacji, ponieważ w przeciwnym razie żaluzję wchłoną zbyt dużą ilość wilgoci i mogą ulec zniszczeniu. Potrafią one również sprawdzić się podczas słonecznych dni, gdy samodzielnie możesz ustawić lamelki i zabezpieczyć pomieszczeniem przed wpadaniem kolejnych promieni słonecznych. Natomiast co do ich czyszczenia pojawia się pewna trudność związana z mechanizmem, którego o wiele ciężej jest umyć dokładnie, a żaluzje uznawane są za główne źródło zbierania się kurzu. Jednak wiąże się to po prostu z częstszym pielęgnowaniem, a przecież warto dla oryginalnej i fantastycznej aranżacji wnętrza.

2018-06-01T10:27:28+00:00 3 maja, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku