Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Cała prawda o drzwiach przesuwanych

Najczęściej wybierane są do małych wnętrz, jak również do rozświetlenia dużej przestrzeni. Na dodatek są bardziej bezpieczne niż skrzydłowe. Drzwi przesuwne od lat mają grono zwolenników. Dlaczego?

Krótko o drzwiach przesuwanych

Drzwi przesuwne otwierają się i zamykają, poruszając się wzdłuż linii ściany. Mogą się odsuwać na ścianę i wtedy po otwarciu są widoczne albo chować w specjalnej kasecie (i wtedy znikają w ścianie). Niewątpliwą zaletą takich drzwi jest to, że można je zrobić na każdym etapie budowy domu. Sposób montażu zależy od tego, czy ściany już stoją, jak szeroki jest otwór drzwiowy, oraz od tego, ile mamy miejsca na odsunięcie skrzydła drzwi. Podczas remontu domu wystarczy pozostawić otwór drzwiowy równy wielkości skrzydła i miejsce na ścianie potrzebne do jego odsunięcia. Jak działa takie skrzydło drzwi? Przesuwa się na specjalnych wózkach jezdnych po prowadnicy, którą montuje się na ścianie nad otworem drzwiowym lub do sufitu. Prowadnicę maskuje się listwą wykonaną z tego samego materiału co skrzydło drzwi. Jest ona widoczna
w jednym pomieszczeniu. To zastosowanie jest bardzo bezpieczne w przypadku obecności w domu małych dzieci. Nie ma obawy, że ktoś z najmłodszych domowników zostanie nimi uderzony lub wybita zostanie szyba.

Wady i zalety

Duży atut drzwi przesuwnych jest szerokość skrzydła. Może mieć od 60 do 150 cm. Zależy ona od szerokości planowanego otworu oraz od uchwytu, jaki zastosujemy do otwierania skrzydła. W przypadku klasycznych drzwi skrzydłowych standardowa szerokość to 90 centymetrów. Tak opcja może pozwolić na szersze wejście do danych pomieszczeń, Kolejną zaletą takich drzwi jest też to, że mogą być dwu- lub nawet trzyskrzydłowe. Wtedy można nimi przesłonić naprawdę dużą powierzchnię. W takim przypadku prowadnice montuje się w suficie. Największą zaletą jest bez wątpienia łatwy montaż i dużo niższa cena niż w klasycznych drzwiach.. Zazwyczaj tak jest, że wszystko ma swoje wady i zalety. Wadą drzwi naściennych jest to, że na ścianie, na którą się odsuwają, nie można ustawić żadnych mebli, oraz to, że drzwi zawsze są widoczne. Jest nią również ich słaba izolacyjność akustyczna. Ponieważ takie drzwi odstają kilka milimetrów od płaszczyzny ściany, zawsze będą mniej izolowały od dźwięków niż drzwi montowane w kasecie.

Drzwi przesuwne – nie tylko w mieszkaniu

Drzwi przesuwne coraz częściej stosuje się w przypadku tarasów i balkonów. Klasyczne drzwi balkonowe po otwarciu skrzydeł wchodzą bardzo głęboko w przestrzeń mieszkalną. Otwarte zajmują więc bardzo dużo miejsca. Na dodatek ze względów technicznych, nie zawsze wygodnie korzysta się z takich drzwi jeśli są bardzo duże. Tak samo jak w przypadku drzwi wewnątrz domowych, są o wiele tańsze oraz mniej skomplikowane w montażu.

Dobór drzwi wewnętrznych jest istotny, to od nich zależy jak danie pomieszczenie będzie odrębne od pozostałych. Duży wybór w tej kategorii, pozwala wybrać najbardziej odpowiednią opcję, by móc cieszyć się z nowego wnętrza naszego domu.

2017-08-29T16:25:21+00:00 16 sierpnia, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku