Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Bezpieczny dom z drzwiami przeciwpożarowymi

Coraz częściej drzwi przeciwpożarowe stosowane są w domach mieszkalnych, podobnie jak innych miejscach użytkowania publicznego. Cechują się wieloma pożytecznymi właściwościami, o których wspomnimy w poniższym artykule.

Najważniejsze zalety

Przede wszystkim zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa domownikom, gdyż zapobiegają rozpowszechnianiu się żywego ognia. Zapewniają również właściwą szczelność przed przedostającym się do wewnątrz dymem i innymi substancjami szkodliwymi dla życia lub zdrowia mieszkańców. Ich szczególna budowa pozwala także na dłuższe oczekiwanie na pomoc służb ratunkowych, ponieważ materiał ten nie ulega podpaleniu przez określony czas. Wówczas domownicy mają większe szanse na wydostanie się z pomieszczenia albo oczekują na przybycie wsparcia. Co więcej, bardzo często tego rodzaju drzwi wyposażone są w specjalne systemy antywłamaniowe, dzięki czemu jednocześnie pełnią funkcję ochronną przed potencjalnymi złodziejami. Dodatkowo dzisiejsi producenci przykładowo drzwi przeciwpożarowych we Wrocławiu oferują mnóstwo ciekawych rozwiązań w kwestii estetycznej, gdzie masz możliwość zdecydowania o wyglądzie zewnętrznym wejścia. W efekcie absolutnie drzwi nie będą różnić się od wszystkich innych modeli.

Jak wybrać drzwi przeciwpożarowe?

Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste, dlatego najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy zajmującej się produkcją drzwi przeciwpożarowych. Wtenczas pomogą Ci dobrać odpowiednie wymiary i rodzaj wyposażenia według konkretnych preferencji. Jednakże chcielibyśmy nieco ułatwić podjęcie Twojej decyzji i zwiększyć świadomość, co do zastosowania danego przedmiotu.

Mianowicie chodzi nam o poszczególne oznaczenia drzwi, gdzie najczęściej wybieranymi są modele EI30 lub EI60. Pierwsza litera dotyczy odporności ogniowej, która bierze pod uwagę między innymi materiał czy możliwy czas na uszkodzenie przez wysoką temperaturę. Druga litera stanowi symbol izolacji, gdzie określony zostaje stopień wytrzymałości materiałów na nagrzewanie się. Natomiast liczba to przybliżony czas podany w minutach, jaki drzwi powinny wytrzymać w razie następującego pożaru.

W ostateczności jednak zalecamy skonsultować się ze sprawdzoną firmą, których specjaliści w tej dziedzinie pomogą Ci w wybraniu idealnych drzwi przeciwpożarowych, które spełnią Twoje oczekiwania i zagwarantują pełne bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ponadto warto szukać fachowców, którzy jednocześnie zajmą się profesjonalnym montażem Twoich drzwi w szybkim tempie i bez jakichkolwiek komplikacji.

2017-10-24T19:34:49+00:00 24 października, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku