Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Aranżacja salonu z jadalnią – jak to zrobić?

Salon z częścią jadalną można urządzić na wiele sposobów, a to połączenie jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Oba te pomieszczenia można ze sobą zaaranżować w płynny i nowoczesny sposób, aby całość prezentowała się spójnie. Jak odpowiednio urządzić salon z jadalnią?

Jakie wybrać meble do salonu z jadalnią?

Podczas aranżacji salonu z jadalnią najbardziej kluczowy jest dobór odpowiednich mebli – sofy/kanapy, regałów, stołu oraz krzeseł. Dobrze, aby oba te pomieszczenia komponowały się między sobą, ale także nieco oddzielały stylem czy kolorystyką. Najpierw warto zaaranżować miejsce przeznaczone na salon. Dlatego zacznijmy od sofy, która powinna być umieszczona w centralnej części pokoju. Gdy posiadamy duże pomieszczenie, możemy pozwolić sobie na narożną kanapę z dużą ilością miejsca. W małych wnętrzach sprawdzi się sofa mniejszych rozmiarów np. trzyosobowa. Najlepiej ustawić kanapę bliżej ściany, wówczas otrzymamy większą, otwartą przestrzeń. Jednak, jeśli postawimy sofę na środku pomieszczenia, wyraźnie oddzielimy strefę jadalną ze strefą salonu. Następnie warto wybrać pozostałe wyposażenie salonu np. stolik pod TV, stolik kawowy, czy regały. W tym wnętrzu dobrze sprawdzą się również segmenty pokojowe, które będą stanowić spójną kompozycję.

W kolejnym etapie możemy zabrać się za urządzenia jadalni, w której potrzebować będziemy stołu oraz krzeseł. Świetnie sprawdzi się okrągły stół do niewielkich przestrzeni, a prostokątny do większych oraz będzie bardziej użytkowy, gdy mamy dużą rodziną. Wokół stołu nie może zabraknąć krzeseł w podobnej stylistyce.

Salon z jadalnią – a może wyspa?

Wśród wnętrzarskich trendów możemy zauważyć, że coraz większą popularnością cieszy się wyspa lub barek, które zastępują klasyczny stół z krzesłami. Oba te rozwiązania czynią pomieszczenie bardziej ergonomiczne, harmonijne oraz nowoczesne. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na solidny i dobrze wykonany blat oraz na jego wysokość. Będzie on w końcu pełnić funkcję stołu jadalnego oraz kuchennej szafki roboczej. W dodatku zyskasz z pewnością więcej miejsca, ponieważ krzesła można schować pod wyspę lub barek, jeśli nie jest on zabudowany. Gdy wybraliśmy rozwiązanie z zabudowanym dołem – to świetny sposób, aby umieścić tam szafki lub półki. Sprawi to, że zyskamy o wiele więcej miejsca do przechowywania. Sam blat powinien mierzyć 100-110 cm, a stołki około 80-90 cm wysokości.

2019-07-31T11:09:24+00:00 26 lipca, 2019|Artykuły, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku