Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Aluminium czy PCV – które drzwi będą dla Ciebie lepsze?

Jeśli właśnie jesteś na etapie wybierania podstawowego wyposażenia do swojego mieszkania albo myślałeś nad ich wymianą, to poniższy artykuł jest idealny dla Ciebie. Stworzyliśmy krótkie i jasne porównanie pomiędzy dwoma rodzajami najpopularniejszych drzwi, abyś ostatecznie mógł zapoznać się z ich właściwości, zaletami i wadami, a także przeznaczeniem, by móc świadomie i z korzyścią dokonać najlepszej decyzji. Zapraszamy zatem do przeczytania naszego artykułu i przekonania się do jednej z dwóch proponowanych przez nas opcji.

Drzwi z aluminium

Ostatnimi czasy sporo zmieniło się jeżeli chodzi o aluminiowe drzwi, które uległy wielu modyfikacjom, by ostatecznie pojawić się na rynku w tak licznej odsłonie. Obecnie możemy spotkać w sklepach różne rodzaje drzwi, które wbrew pozorom nie wyglądają na wykonane z materiału aluminiowego, a wszystko za sprawą sprytnego tuszowania i modelowania dzięki specjalnym okleinom i nie tylko. Dzisiejsi producenci drzwi oferują nam różnorodne rozwiązania, by dopasować się do naszego gustu, a także preferencji związanych z aranżacją wnętrza.

Drzwi aluminiowe mogą posiadać dowolny kształt, co często jest wykorzystywane w nowoczesnych projektach mieszkań, które przykuwają uwagę swoją oryginalnością i awangardowym wykończeniem. Zatem idealnie wpasowują się w designerski styl mieszkaniowy, gdzie dominuje artystyczny minimalizm i nowatorskie pomysły.

Z drugiej strony należy również rozpatrzeć ich przydatność pod kątem technicznym i praktycznym, a zatem na początku dobrze jest wymienić takie cechy jak uniwersalność i funkcjonalność, które najlepiej odzwierciedlają ich charakterystykę. Drzwi wykonane z aluminium stanowią inwestycję na lata, ponieważ materiał ten odporny jest zarówno na skrajne temperatury, jak i działanie rdzy czy uszkodzenia mechaniczne. Istnieje bardzo niskie ryzyko, aby drzwi takie uległy zniszczeniu czy odkształceniu pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury, a dodatkowo doskonale izolują wnętrze i chronią przed utratą ciepła. Najczęściej ten typ drzwi jest stosowany jako zewnętrzne, ze względu na trwałość i wytrzymałość na czynniki atmosferyczne, a do wad można zaliczyć jedynie ich wyższą cenę w porównaniu na przykład z drzwiami PCV. Jednak zastanów się czy nie warto zainwestować w nie na dłuższy okres czasu bez jakichkolwiek zmartwień.

Drzwi PCV

Stanowią o wiele tańszą wersję drzwi, aczkolwiek posiadają równie cenne właściwości związane przede wszystkim z praktycznym zastosowaniem. Zdecydowanie najczęściej są montowane również jako drzwi zewnętrzne, a swoją popularność zyskały nie tylko dzięki konkurencyjnej cenie, ale również łatwemu wbudowaniu, czego możesz dokonać samodzielnie. Co więcej, drzwi PCV nie poddają się wyższym temperaturom, które mogłyby osłabić ich jakość oraz strukturę, a następnie dokonać różnych zniekształceń i wgnieceń.

Dodatkowym atutem jest także ich izolacja dźwiękowa, która umożliwia o wiele spokojniejsze spędzanie czasu we własnym domu, gdy nie jesteś narażony na zgiełk i hałas z zewnątrz. Utrzymanie ich w czystości nie powinno stanowić żadnego problemu, natomiast zachowanie ciepła i izolacja termiczna zależy już od ilości komór wewnątrz drzwi. Właśnie dlatego podczas ich wyboru należy dokładnie skonsultować się z doświadczonymi doradcami, którzy podpowiedzą Ci jaki model drzwi najlepiej zakupić.

Co do ujemnych stron materiału PCC, trzeba koniecznie nadmienić o ogólnym wyglądzie drzwi, który jest dość specyficzny. Oczywiście wielu producentów postarało się i stworzyło bardzo zróżnicowaną i nowoczesną kolekcję drzwi zewnętrznych, aczkolwiek nadal nie prezentują się one równie elegancko i naturalnie jak chociażby drzwi aluminiowe. Ponadto należy uprzedzić Was, że jeśli drzwi takie zostaną w jakikolwiek sposób uszkodzone, bardzo trudno będzie o ich naprawę i konserwację, ponieważ w większości przypadków konieczna jest całkowita wymiana skrzydła lub całego mechanizmu drzwi, a zatem decyzja ostateczna należy do Ciebie, gdzie radzimy zasięgnąć wskazówek w fachowych punktach obsługi.

2018-02-26T08:25:51+00:00 5 lutego, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku