Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

3 porady dla początkujących designerów

Wiele osób interesuje się wystrojem wnętrz i ich aranżacją, dlatego też chcą wiązać z nimi swoją przyszłość. Warto na samym początku poznać parę trików i rad, aby móc dzielić swoją pasję z profesjonalnym wykonaniem. Poniżej podzieliliśmy się naszą wiedzą i doświadczeniem, gdzie może znajdziesz kilka przydatnych wskazówek dla siebie jako designera wnętrz.

1. Szaleństwo, ale z umiarem

Nowoczesne wnętrza najczęściej kojarzą się z przesytem, wieloma dodatkami i niebanalnym wystrojem, który jest niejednoznaczny. To wszystko prawda, ale z drugiej strony trzeba cały czas pamiętać o harmonii i umiarze. Nie warto przesadzać, kiedy masz już w swoim wnętrzu kilka, a nawet jeden designerski mebel czy dodatek. To w zupełności wystarczy i nada całemu pomieszczeniu indywidualnego charakteru, a także tego „czegoś”, czego nie znajdziesz w innych typowych mieszkaniach.

Wiemy jak czasami trudno jest zahamować swoją wyobraźnię i zatrzymać się na jednym pomyśle, ale skoro jest on tak genialny, to po co przytłaczać go kolejnymi? Świetnym przykładem są designerskie meble ze sklepu ABC Meble, gdzie znajdziesz wiele nietypowych projektów szafek. Wówczas wystarczy jedna meblościanka i już całe pomieszczenie jest wypełnione i zwraca na siebie uwagę. Niepotrzebne są kolejne dodatki, obrazy i inne akcesoria, ponieważ wzrok przykuwa nieszablonowy model, kształt czy wykończenie mebla.

2. Maskowanie to podstawa

Będąc projektantem wnętrz i mając do czynienia z gotową już aranżacją, którą trzeba przebudować i przekształcić, jest o wiele trudniej niż w przypadku pustej przestrzeni gotowej do działania. Musisz w tym wypadku liczyć się ze wszystkim, co znajduje się w pomieszczeniu i jest już praktycznie niezmienne. Mowa o ułożeniu ścian i sufitu, gniazdkach czy kaloryferach, które niekoniecznie pasują do Twojej wizji i powoli zaczynają przeszkadzać w czasie aranżacji.

W takiej sytuacji koniecznie będzie zamaskowanie nieestetycznie wyglądających elementów na dwa sposoby. Pierwszy z nich wiąże się z całkowitym ukryciem tych elementów, by były niezauważalne dla oka. Natomiast druga metoda polega na uwydatnieniu tego, co podoba nam się najmniej. Wiemy, że brzmi to absurdalnie, ale właśnie na tym też polega bycie designerem – by cały czas myśleć kreatywnie i szukać najróżniejszych rozwiązań. Warto czasami obrócić rzeczy brzydkie w coś eleganckiego i nowoczesnego, co nagle całkowicie odmienia wystrój wnętrz i wpasowuje się idealnie do całego projektu.

3. Zainspiruj się otoczeniem

To żaden wstyd, kiedy designer nie ma pomysłu i szuka inspiracji u innych projektantów. Wszystko jest jak najbardziej dostępne, a przecież w internecie nic się nie ukryje. Nie chodzi absolutnie o kopiowanie pomysłów, ale zawsze możesz dodać coś od siebie, co będzie już wyróżniać Cię od innych. Równie dobrze na brak weny działa podróżowanie, zwiedzanie świata albo zwiększenie spostrzegalności podczas spaceru po parku czy na zakupach w galerii. Wszędzie dookoła nas znajduje się inspiracja, tylko trzeba ją w porę zauważyć.

2019-05-30T19:35:02+00:00 8 maja, 2019|Artykuły|
Polub nas na facebooku